Tak, Diodek żyje, dziękuję za troskę 😉
Czas na kolejny odcinek Convoyowych newsów. De facto mogłem już opublikować go nieco wcześniej, ale nie było nowości wartych uwagi i stąd ta zwłoka. Teraz pojawiło się nowe świecidełko więc mam powody do publikacji.
Linki do produktów zawierają cenę z moim rabatem, jak z niego skorzystać znajdziecie poradnik tutaj. Cena dotyczy zakupu jednej sztuki (bądź najmniejszej wielokrotności). W niektórych przypadkach zakupu większej ilości produktów obniży jeszcze nieco cenę.
Na start perełka, czyli Convoy Z1. Zoom jakich mało tutaj. W zasadzie to bodaj drugi zoom tej marki. Nie jest to jednak całkowita nowość na rynku a rebrand Countryman B1 jak twierdzi jeden z guru ZOOM-ów na forum swiatelka.pl. Zdaję się na jego dużą wiedzę i uwierzę na słowo 🙂
Jej specyfikacja wygląda następująco :
-
- Luminus SST40
- 5000K
- 6500K
- Max. 2000 lm
- Luminus SST40
- Max. prąd wyjściowy: 6A
- Tryb:
- 4 tryby 0.1% – 3% – 30% – 100%
- 12 grup Biscotti
- Tryb pamięci: Tak
- Zabezpieczenie termiczne: Tak (55 C)
- Bateria: 1*21700 / 18650 (brak w zestawie)
- Kolor: Czarny
- Przełącznik: Odwrotny
- Soczewka: soczewka wypukła (wysokiej jakości szkło borokrzemowe)
- Średnica:
- Głowa: 52mm
- Body: 28.2mm
- Długość:
- 135.8mm (powiększenie)
- 1149.5mm (pomniejszenie)
A teraz sterowniki. Pierwszy z nich służy do zasilania diody XHP 70.2 z jednego akumulatora i ma 4 tryby pracy. Sterownik posiada zabezpieczenie termiczne ustawione na temperaturę 55 C. Jego parametry to :
- Średnica : 22mm
- Napięcie na wejściu : 3 – 4.2V
- Moc na wyjściu : 4.8A
- Tryby : 1% -10% – 35% – 100%
Drugim również zasilimy diodę XHP 70.2, lecz tutaj do dyspozycji mamy aż 12 trybów (oprogramowanie Biscotti). Jeżeli zaś chodzi o parametry :
- Średnica : 22mm
- Napięcie na wejściu : 3 – 4.2V
- Moc na wyjściu : 5A
Kolejna nowinka to reflektory. Pierwszy z nich to OP do latarek Convoy M21C/M26C.
Drugi to SMO do latarki Convoy S21A.
Kolejny temat to podłoża i diody. Na start podłoże z diodą marki OSRAM (KW CSLNM1.TG) 6000 – 6500K osadzona na miedzianym PCB. Podłoże do którego jest przylutowana ma średnicę 20 mm. Mamy tutaj opcję zakupu samej diody (opcja bare), bądź diody z podłożem.
Nic nie stoi też na przeszkodzie aby kupić samo podłoże do diody OSRAM (3030 LED). Podłoża aktualnie są dostępne jedynie o średnicy 20 mm i minimalny zakup to 5 sztuk !
Jeżeli już macie podłoża na warsztacie, proponuję wyposażyć się w diody Samsung LH351D. Do wyboru są 2 modele :
- SPHWHTL3DA0TV4QTS6 – 5000K
- SPHWHTL3DA0GF4RTS6 – 5700K
Obie występują w wersji samodzielnej (jako dioda) bądź przylutowanej już do podłoża miedzianego o średnicy 16 bądź 20mm. W obu przypadkach CRI wynosi 90.
Przedostatni produkt to pozłacane sprężynki z fosforowanego brązu które sprzedawca zaleca do wysokiego prądu. Szkoda tylko że nie ma ich wymiarów, ale to dopytam i zaktualizuję wpis. Waga jednej sztuki to 0,59 g.
Na koniec ogniwo 18650 SONY US18650VTC6. Jednak jak niejednokrotnie wcześniej wspominałem, ich zakup jest mało atrakcyjny dla nas z racji ceny wysyłki. Tak więc to już traktujcie w kategorii ciekawostki.
Jeżeli nie jesteś na bieżąco, zerknij na poprzednie Convoyowe newsy :
Szukając latarki dla mamy trafiłem na tę stronę i… Nie wiem teraz co wybrać 🙁 Za dużo tego. Znalazłem Xtar WK18 oraz Zanflare F1 (tylko jakoś nigdzie tego nie widzę, ani na Ali, ani na Geaebest). Poszukuję czegoś z dobrym światłem głównie z małych odległości (odczytanie licznika, coś przy aucie zobaczyć), wiec na aku 18650 powinna trochę czasu poświęcić. Fajnie jakby. Tła ładowana, więc odejdzie ładowarka. Niestety tyle tego się porobiło, że szczerze mówiąc zgłupiałem. Ktoś cow poleci – w miarę cenowo, bo patrzyłem także na Mactronic, ale to już zbyt wysoka cena.
Szukasz czegoś w kraju czy chcesz ściągać z Chin ? Jaki budżet masz ?
Generalnie nie myślałem nad tym, zakładałem obie wersje. Budżet do 150 zł. Fajnie jak b to było właśnie na aku i się nie rozleciało zaraz po paru kliknięciach.
PS: Polecam poprawić kolor czcionki w oknie odpowiedzi na komentarz, bo taki szary ma białym tle jest słabo widoczny (myślałem,że nic się nie wpisuje).
Ogólnie przeglądamy w latarkach na akumulator. Jak będzie dla mamy to proponuję coś zmodowanego jak s2+, podstawowe wersje nie mają zabezpieczeń termicznych i latarka nagrzewa się dość solidnie co poprowadzi do poparzenia. Kobiety jeszcze są delikatniejsze, więc może nie być ciekawie. Ewentualnie okrojony s2+ ze sterownikiem o maksymalnej mocy 1.05 z kilkoma trybami. 3 godziny pracy i nie będzie aż tak parzyć. Możesz kupić z Chin, będzie taniej. Modowane i dobre s2+ to koszt 150 zł za samą latarkę… Z tych z wbudowaną ładowarką ciężko mi coś polecić bo ich nie używam na co dzień. Jakoś nie ufam wbudowanej ładowarce i wolę mieć zewnętrzną.
Co do komentarza, jaką przeglądarkę używasz ? U mnie jest na czarno tekst w komentarzu.
Dzieki, poczytam i zobaczymy co z tego wyjdzie 🙂 Same ładowarki też raczej nie są drogie.
Tekst widoczny dopiero po zaznaczeniu.
Ok, gdyby coś, pytaj.
Co do opery, ciężko mi się tutaj wypowiedzieć…
Wywal może moje ciasteczka z przeglądarki i wtedy zobacz.
Hmm,a co powiesz na Convoy S9?
Mała latarka z wbudowaną ładowarką dla osób które będą przy niej grzebać. Osobiście mnie nie zachwyciła.