6.2 C
Łódź
wtorek, 20 lutego, 2024
Strona głównaKableCertyfikowany Przewód UNITEK C14100BK-0.8M 40Gb/s 100W

Certyfikowany Przewód UNITEK C14100BK-0.8M 40Gb/s 100W

UNITEK C14100BK to wisienka na torcie jeżeli chodzi o wydajność przewodów USB. Posiada on wszystko co powinien posiadać wysokiej jakości przewód USB. Kupując ten produkt dziś, otrzymujecie mocno przyszłościowy sprzęt. I dla mnie do testów, on też taki będzie 🙂

Wstęp
Opakowanie i zawartość
Testy
Podsumowanie

 

Krótki wstęp

Przewód który Wam dziś przedstawię jest certyfikowanym przewodem USB-C. USB-IF Forum (USB Implementers Forum) nadaje certyfikaty produktom które spełniają normy środowiskowe, elektryczne czy mechaniczne. Aby mieć pewność że produkt który nabywacie spełnia normy USB-IF, szukajcie kolorowego znaczka na opakowaniach, jak ten poniżej.

Logo USB 40gbs

Logo, które jest całe na czarno, to nowe oznaczenie dla portu USB o takiej wydajności.

Oznaczenie portu USB 40gbps
źródło:mynavi.jp

 

Opakowanie i zawartość

Kabel USB4 40Gbps UNITEK C14100BK

Klasyka – czerwono-białe pudełeczko z wytłoczką skrywającą obiekt pożądania nie jednego fana wysokich transferów. Do opakowania dołączona jest także krótka instrukcja.

Przewód jest dość gruby, ale mimo to w miarę elastyczny. Waży nieco więcej niż 1m przedłużacza USB-C (43g), co daje mały pogląd na jego „zawartość”.

Kabel USB4 40Gbps UNITEK C14100BK

Jego długość wynosi jedynie 80 centymetrów. Dla wielu może być to utrudnieniem, lecz nie ma tutaj innego wyjścia. Certyfikowany przewód USB4 nie może być dłuższy. Wynika to z odgórnej specyfikacji, więc wszelkiej maści przewody które są dostępne w sprzedaży jako USB4, o długości większej niż 80 cm (2,6 stopy), nie są certyfikowane.

Specyfikacja tego przewodu przedstawia się następująco:

  • Szybkość do 40Gb/s

Dla zobrazowania, 40Gb/s = 8GB/s. Najszybsze dyski NVMe osiągają wydajność właśnie w okolicy 7-8GB/s czyli są „na styk” z wydajnością portu. Szybkość kopiowania jest też uzależniona od wielu czynników, co warto mieć na uwadze.

  • Ładowanie z mocą do 100W (20V*5A)

Poza szybkością transferu, mamy dużą moc ładowania.  W tym przypadku jest to aż 100W, czyli mocno na zapas dla znacznej większości dzisiejszych smartfonów. Bliżej mu do zasilania laptopów, ale lepiej mieć zapas, niż działać na styk.

  • Przesył obrazu

Jeżeli lubicie wysoką rozdzielczość i dysponujecie odpowiednim sprzętem, to przewód ten ma zadeklarowane wsparcie dla rozdzielczości 8K60Hz i 4K120Hz.

  • Chip E-mark

Wbudowany Chip E-mark zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo, choćby przy ładowaniu wysoką mocą. Nie dopuści on do poboru mocy większej niż jest dopuszczalna dla przewodu, bez względu na to co „ustalą” urządzenia podpięte do siebie.

Kabel USB4 40Gbps UNITEK C14100BK

Ponadto, jest on kompatybilny z Thunderbolt 3.

 

Testy

Na chwilę obecną syntetyki i praktyczne testy ograniczę do 10Gb/s bo sprzęt na więcej nie pozwala. W miarę możliwości będę aktualizować wpis.

Zestaw testowy to obudowa NVMe UNITEK S1204B i dysk Lexmar NM620 1TB.

Testy syntetyczne

UNITEK C14100BK-0.8M

Testy praktyczne

UNITEK C14100BK-0.8M

Test kamerą termowizyjną

Tak nagrzał się przewód po obciążeniu go maksymalną mocą jak się dało przez nieco ponad godzinę.

Kabel USB4 40Gbps UNITEK C14100BK

 

Podsumowanie

Jeżeli chcecie coś uniwersalnego – do ładowania dużą mocą i szybkiego transferu, to jest bardzo dobra propozycja. Jeżeli macie sprzęt który obsługuje wysokie rozdzielczości, to nawet nie ma co się zastanawiać 😉

 

 

logo unitek

W skrócie, kupując ten przewód macie gwarancję że nic Was nie zaskoczy. Od szybkości transferu, poprzez przesył audio i video w wysokiej rozdzielczości a na szybkim ładowaniu sprzętów kończąc.

Kabel UNITEK C14100BK-0.8M polecam kupić w najwygodniejszym dla Was miejscu.

Diodek
Diodek
czyli Michał. Fan dwóch kółek, chociaż częściej siedzi w czterech. Prywatnie dłubie przy komputerach i rozwiązuje problemy tych co klikają, ale nie tam gdzie trzeba. Fan światełek Convoy (co widać po starszych wpisach na blogu), lecz czas pozmieniał priorytety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj