Miedziany Convoy s2+ (Copper S2+) – prawdziwa waga ciężka

Test latarki Convoy s2+ - miedziana (cooper)

Seria s2+ pojawiła się w kilku wersjach kolorystycznych po czym jej rozwój stanął w miejscu. Po długiej przerwie mieliśmy okazję zobaczyć premiery co rusz nowych edycji s2+, które dzięki kliku zmianom pokazały nową jakość latarek z tej rodziny. Jakiś czas po tym ożywieniu serii pojawił się prawdziwy rarytas w Convoyach – wersja miedziana s2+. Miedź nie jest lekka ani tania, co doskonale obrazuje waga, i cena, latarki. Czy jednak warto ją kupić ? Niby tak, w końcu była to edycja limitowana…


Aktualizacja wpisu
03.09.2019:
Poprawki kosmetyczne

Convoy s2+  – podstawowe informacje

No właśnie, miała być ale nie jest (chyba). Pierwszy rzut miedzianej s2+ rozszedł się bardzo szybko. Szczególnie że ilość dostępnych latarek nie powalała, była w granicach 40 czy 50 sztuk, nie pamiętam dokładnie. Na chwilę obecną, gdy publikuję ten artykuł, miedziany Convoy jest w ciągłej sprzedaży i wszystko wskazuje na to że model przyjął się dość ciepło. O ile waga to detal, w końcu miedź swoje waży, tak cena jest dość zaporowa na tle reszty s2+. Przy kursie dolara wynoszącym 3,73 zł przyjdzie nam zapłacić za ten model niecałe 165 zł (44,08$). Gdyby jednak ktoś z Was bardzo chciał ten model, a ma jakieś latarkowe podzespoły na zbyciu, może zamówić tylko host. Jego cena to 38.29$ czyli niecałe 143 zł. W tym celu po złożeniu zamówienia należy napisać do Simona aby zrobił rabat na latarkę bo chcecie wyłącznie host. Jak to wygląda poglądowo opisywałem w artykule o zniżce na zakupy w oficjalnym sklepie Convoy na platformie AliExpress. Różnica jest taka że nie prosicie o rabat na latarkę a dajecie znać że potrzebujecie wyłącznie sam host.

 

WAŻNE
Rabat u Simona NIE DZIAŁA na miedzianą wersję Convoya s2+ ! Cena podana na Ali jest ceną która zawiera już zniżkę. Na chwilę obecną nie ma innej opcji rabatu na ten model.
Model : s2+
Waga (bez / z akumulatorem) : 177 g. / 217 g. Dla porównania „tradycyjne” s2+ ważą ~ 75 g bez ogniwa.
Wymiary : ~ 117 mm x 24 mm
Dostępne kolory do wyboru : Miedziany
Zasilanie : 18650 (brak adaptera do Convoya MINI)
Moc sterownika : 7135*3 (1.05 A) / 7135*4 (1.4 A) /  7135*6 (2.1 A) / 7135*8 (2.8 A)

Zabezpieczenie przed całkowitym rozładowaniem ogniwa :
Tryby sterownika : 3/5 grup LUB Biscotti

Pamięć ostatniego trybu
Dioda : XM-L2 LUB XPL-HI
Barwy do wyboru :

  • XM-L2 : U2-1A / T6-3B / T6-4C /T5-5B /T4-7A ;
  • XPL-HI : V2-1A / U6-3A / U6-4C / U4-7A

Reflektor : OP lub SMO
Typ włącznika : Revers (zmiany trybów dokonujecie po włączeniu latarki)

 

Miedziany Convoy s2+ – budowa

W zasadzie z części nic nowego nie ma. Możemy wyposażyć go w części znane z szarego czy czarnego Convoya, a możemy tam wsadzić już „nowsze” podzespoły znane chociażby ze srebrnej czy pisakowej wersji s2+. Każdy pewnie znajdzie coś dla siebie.

 

Odprowadzanie ciepła w praktyce

Poniższy test odprowadzania ciepła został wykonany na wersji fabrycznej o następujących parametrach :

  • 2.8 A (Biscotti) w trybie max
  • XPL-HI T6-4C
  • Podłoże miedziane

 

 

 

temperatura minimalna 25 C
temperatura maksymalna 82 C

Temperatura specjalnie nie powinna nikogo dziwić, s2+ grzeją się tak. Test nagrzewania innych modeli z tej rodziny jest tutaj.

 

Podsumowanie

Latarki wykonane w całości z miedzi nie są niczym nowym, ale nie są też super popularne ze względu na swoją zaporową cenę patrząc na to co oferują. Convoy w tym wypadku po prostu wstrzelił się w grono firm oferujących latarki dla prawdziwych fanów. Spójrzmy prawdzie w oczy, gdy ktoś z Was potrzebuje zwykłej latarki, nie będzie szukał hostu z miedzi a rozejrzy się za czymś tanim, opcjonalnie poszuka jakiegoś kompromisu. Taki ciężar (dosłowny i finansowy) jest mu zbędny. Pozycja obowiązkowa jedynie dla fanów marki bądź kolekcjonerów. Gdy macie nadmiar gotówki też możecie sobie takie świecidełko sprawić, w przeciwnym wypadku pewnie skończy się na tradycyjnych edycjach s2+ czy c8 jeżeli celujecie w Convoya.

 

Gdzie kupić miedzianą latarkę Convoy s2+

Simon – Oficjalny sklep Aliexpress

Jeżeli chcecie zrobić większe zakupy związane z s2+ kliknijcie tutaj.

Pamiętajcie jednak że to model z edycji limitowanej. Niestety może być tak że w razie chęci zakupu już go nie dostaniecie. Czy będzie wznawiana sprzedaż, nie wiadomo.

 

Galeria

Autor: Diodek

Fan latarek Convoy i jazdy na rowerze. W wolnych chwilach zagłębia się w latanie dronami. Wychodzi z założenia że "kto się nie rozwija, ten się zwija", czego najlepszym przykładem są nowe tematyki tego bloga.

2 komentarze

  1. Diodek wiesz może czy Simon wznowi jeszcze sprzedaż tego miedzianego convoya? Przydałby mi się do kolekcji ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *