Zgodnie z tym co powiedziałem jakiś czas temu, zapraszam na test tańszych przedłużaczy USB-A w standardzie USB 3.0. Test pokaże czy warto oszczędzić a jeżeli tak, to ile na tym realnie zyskamy. Test ten też pokazuje że oszczędność może się zemścić.
Wstęp
Zawartość opakowania
Testy
Podsumowanie
Wstęp
W teście wezmą udział 3 przedłużacze:
- Esperanza EB157 (2 metry)
- Lanberg CE-US3E-10CC-0030-B (3 metry)
- Spectrue KB-4767 (3 metry)
O ile w przypadku dwóch pierwszych jest informacja o standardzie USB 3.0, tak trzecia sztuka nie wróży dobrze, patrząc na informację na przewodzie.
Sprawdzałem opis produktu, i jest tam jak wół oznaczenie że to standard 3.0. Kolor też może to sugerować, ale z tymi kolorami to różnie bywa. Typowo chińskie produkty mają to do siebie że żadne standardy tam nie obowiązują.
Zawartość opakowania
Dwa, z trzech, przedstawionych tutaj modeli są zapakowane w folię z zamknięciem strunowym. Wyjątkiem jest Esperanza która, prawdopodobnie, ma tylko „zaczep” z informacją o produkcie. Sugeruje się tutaj zdjęciami w sieci, model do testów dostałem po znajomości.
Esperanza EB157
Poza metką z podstawowymi informacjami nie ma nic. Przewód ma delikatne uszkodzenia, ale jest to używka którą dostałem, więc ciężko zaliczyć to do wad. W stosunku do ostatniego kandydata jest niemal nienaganny „wyglądem”.
Lanberg CE-US3E-10CC-0030-B
Pierwsze co się rzuca w oczy to dobre wykonanie przewodu. Chwilę później „dociera do nas” zapach, dość popularny dla kabelków. Na szczęście że nie ma tragedii, ale polecam go przewietrzyć. Widać że jest to produkt gdzie producent postawił ja jakość. Jest wykonany naprawdę nienaganne patrząc z perspektywy ceny.
Na przewodzie jest doklejona metka z modelem i marką przewodu a po jego długości jest oznaczenie że mamy styczność z produktem który wspiera USB 3.0.
Spectrue KB-4767
Paskudnie pachnący przewód zaraz po wyjęciu z opakowania. I nie to że ma swój „charakterystyczny zapach”, ale daje po nosie równo. Optycznie jest nieco po przejściach i jak na nową sztukę, wygląda mocno średnio. Mam podejrzenia że kupiłem jakąś sztukę ze zwrotu, ale to tylko domysły. Wykonanie to typowo chińska masówka.
Na przewodzie jest naklejka z informacją o modelu, importerze ale ani słowa o producencie. Wskazuje to dobitnie że mamy styczność z masówką gdzie model czy marka produktu to wybór sprzedającego, w sensie co tam będzie umieszczone. Nie twierdzę że takie masówki to zło, testy adapterów USB-A do USB-C idealnie pokazuje że tanie nie zawsze jest złe. Tutaj coś nie pyrgło 😉 Najbardziej boli mnie paskudny wygląd gniazda USB. Porażka!
Wszystkie modele są stosunkowo sztywne, jednak po wygięciu nie pozostają w poprzedniej postaci.
Testy
Esperanza EB157
Lanberg CE-US3E-10CC-0030-B
Spectrue KB-4767
I testy praktyczne
Podsumowanie
Zwracam honor marce Esperanza i obwieszczam że model EB157 spełnił pokrywane w przewodzie nadzieje. Miałem jeden niuans gdy rozłączył się podczas testu ATTO, lecz jako że mam używkę, nie potwierdzę że to nie jest „zmęczenie materiału”. Wychodzi na to że sztuka którą kiedyś miałem była felerna. Cóż, bywa. W teście zajął drugie miejsce, chociaż ciężko mówić tutaj o testach „łeb w łeb” skoro odbiega on długością od pozostałej dwójki a w testach z ISO pokazał się z niezbyt dobrej strony 😉
Przedłużacz USB Lanberg CE-US3E-10CC-0030-B wypada tutaj bardzo dobrze. Jakość wykonania i dobre transfery są godne polecenia. Od tej marki składałem jakiś czas temu taką szafę rackową i za takie pieniądze, to naprawdę fajna rzecz, polecam. Ten przedłużacz USB polecam zakupić na allegro.
Tanie nie zawsze jest złe, jednak jak pokazuje przykład Spectrue KB-4767,są wyjątki które utwierdzają nas w przekonaniu że coś jest na rzeczy. Kolor sugeruje jedno, napis na przewodzie drugie. Szczęście że testy praktyczne nie wypadają tragicznie. Jednak wygląd całościowy, jak dla mnie, to fatalna sprawa. Z całej trójki to jedyny model którego nie polecam. Chyba że idziecie na sztukę i musicie mieć jakiś przedłużacz USB, bądź jest to zapchajdziura do SMART-a czy innej darmowej wysyłki.