19.7 C
Łódź
sobota, 13 kwietnia, 2024
Strona głównaNewsZnaleziono nowe substancje dla niezawodnych i wysoce efektywnych baterii litowo-jonowych ze stałym...

Znaleziono nowe substancje dla niezawodnych i wysoce efektywnych baterii litowo-jonowych ze stałym elektrolitem

Półprzewodnikowe ogniwa litowo-jonowe zapewniają większe bezpieczeństwo oraz gęstość energii w stosunku do ich odpowiedników z ciekłym elektrolitem. Aktualnie problemem jest słaby kontakt z elektrodą i niższa przewodność.

Znaleziono nowe substancje dla niezawodnych i wysoce efektywnych baterii litowo-jonowych ze stałym elektrolitem
źródło: pubs.acs.org

W niedawno przeprowadzonych badaniach naukowcy z Tokio, kierowani przez profesora Kenjiro Fujimoto i profesora Akihisę Aimi wraz z dr. Shuhei Yoshidę z Denso Corporatnion odkryli stabilny i wysoce przewodzący przewodnik litowo-jonowy w postaci tlenofluorku typu pirochlorowego. Zapewnia on wyższą przewodność, stabilność oraz otwiera drogę dla zaawansowanych, całkowicie półprzewodnikowych akumulatorów litowo-jonowych o zwiększonej wydajności i bezpieczeństwie.

W przeciwieństwie do istniejących wtórnych akumulatorów litowo-jonowych, wszystkie akumulatory półprzewodnikowe na bazie tlenków nie mają ryzyka wycieku elektrolitu z powodu uszkodzenia i nie mają ryzyka wytworzenia toksycznego gazu, jak w przypadku akumulatorów siarczkowych. W związku z tym oczekuje się, że ta nowa innowacja będzie stanowić podstawę przyszłych badań. „Nowo odkryty materiał jest bezpieczny i wykazuje wyższą przewodność jonową niż wcześniej zgłaszane elektrolity stałe na bazie tlenków. Zastosowanie tego materiału jest obiecujące dla rozwoju rewolucyjnych akumulatorów, które mogą pracować w szerokim zakresie temperatur, od niskich do wysokich”
przewiduje prof. Fujimoto.

źródło: tus.ac.jp

grafika: pixabay@luvqs

Diodek
Diodek
czyli Michał. Fan dwóch kółek, chociaż częściej siedzi w czterech. Prywatnie dłubie przy komputerach i rozwiązuje problemy tych co klikają, ale nie tam gdzie trzeba. Fan światełek Convoy (co widać po starszych wpisach na blogu), lecz czas pozmieniał priorytety.
Powiązane wpisy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne wpisy

Komentowane wpisy