Strona główna Testy IT Osłona przeciwsłoneczna do pilota FIMI X8 2018 2020 i nie tylko

Osłona przeciwsłoneczna do pilota FIMI X8 2018 2020 i nie tylko

0
1355
Osłona na piota drona fimi x8 se 2018 2020 Fsum

Już wiosna, a niebawem będzie lato. Ciepło, słońce i problemy z patrzeniem w telefon. Można spróbować to obejść rozjaśniając ekran na maxa, jednak w niektórych przypadkach to nic nie da. O ile patrzenie w telefon nie przysporzy sporych problemów na co dzień, tak kierując bezzałogowym statkiem powietrznym możemy mieć mały problem. Jednak to raczej sporadyczne przypadki, w końcu i tak zawsze mamy go na oku, nie ? 🙂 Tak czy siak, gdy mamy otwarty teren, a słońce nie daje spokoju, z pomocą przyjdzie nam zasłonka przeciwsłoneczna na pilota do drona FIMI X8 SE. Jest kompatybilna też z innymi pilotami. Ja mam FIMI X8 SE, to przedstawię ją na swoim pilocie.

Model o którym mowa w tym wpisie kupiłem na Banggood. Jest on tam pod nazwą Phone Monitor Hood Cover Remote Controller Transmitter Sunshade Compatible With Xiaomi FIMI X8 SE. Do wyboru są dwa kolory – biały i czarny oraz różne rozmiary – S, M i L. Pierwsza rzecz jest oczywista, dopasowujemy pod kolor naszego drona, jeżeli jednak chodzi o rozmiarówkę, to przedstawia się ona następująco :

S – 121*70*113 mm dla telefonów z przekątną ekranu 4,5 – 5 cali (szerokość ekranu 111 mm-121 mm)

M – 128*76*113 mm dla ekranów 5,5 – 6 cali (szerokość ekranu 121 mm-128 mm)

L – 168*133*146 mm dla wyświetlaczy nie większych niż 7,9 cala (szerokość ekranu 128 mm-168 mm)

 

Zasłonka przychodzi do nas w białym kartoniku bez jakichkolwiek oznaczeń producenta. Na opakowaniu znalazłem jedynie naklejkę z zamówieniem i jakieś napisy naszych Chińskich przyjaciół. Drogą dedukcji to X8 odpowiada za model drona (pilota) do jakiego dedykowana jest zasłonka, M jako rozmiar a oznaczenie pośrodku Bóg jeden wie co oznacza i co to jest.  Oznaczenie że to kolor biały (nawet po Chińsku) ni jak nie pasuje mi do tego znaczka, jednak może to jakieś ich specjalne skróty. Tak, opis tego szczegółu jest bardzo potrzebny tutaj 😉

 

W środku osłonka nie jest zabezpieczona jakąkolwiek folią, jest luzem w kartoniku. Dodatkową zawartością pudełka jest żel przeciw wilgoci, szał 🙂 Rozkładając produkt na froncie zobaczymy nazwę firmy (FSum) i model do którego dedykowany jest produkt.

Osłona na piota drona fimi x8 se 2018 2020

 

Zasłona ta wykonana jest z grubszego tworzywa (jednak do pancerności jej daleko) pokrytego chropowatym i śliskim materiałem od zewnątrz i delikatnego w dotyku od wewnątrz. Dookoła jest pokryte paskiem tworzywa sztucznego które zapewne ma za zadanie złączyć warstwy materiału. W dotyku gumowate „coś”. Dziurki po bokach, w które włożymy telefon, są z jakiejś gumy / silikonu i są dość elastyczne. Środek osłony jest celowo dłuższy aby można było bez problemu włożyć ją pod zamontowany smartfon.

 

Osłona dobrze się trzyma i po ustawieniu mamy lepszy podgląd na to co się dzieje na ekranie. Jednemu pajączkowi tak się ona spodobała że musiał zerknąć co tam jest na górze 🙂

Osłona na piota drona fimi x8 se 2018 2020

 

A na pilocie wygląda tak.

 

Jedyna rzecz która mi tutaj nie pasuje to boczne uchwyty gdzie wkładamy telefon, konkretnie ich grubość. Mogliby je nieco spłaszczyć, jednak nie narzekam.

Materiałoznawstwa nie kończyłem, stąd te średnio dokładne opisy materiałów – wybaczcie.

Jeżeli podoba Ci się dron FIMI X8, chcesz podyskutować na jego temat bądź szukasz pomocy, koniecznie odwiedź grupę Fimi X8 SE Polska

Jeżeli chcecie zakupić osłonki na Aliexpress, linki znajdziecie niżej.

Osłona przeciwsłoneczna na pilota dronaOsłona czarna

Telefony 5,5″

 

Osłona przeciwsłoneczna na pilota dronaOsłona biała i czarna

Czarna i biała, różne rozmiary

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj