18 C
Łódź
niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaTesty ITSilikonowe osłonki na silniki drona FIMI X8 2018 2020

Silikonowe osłonki na silniki drona FIMI X8 2018 2020

Gadżet który Wam przedstawię jest z grupy akcesoriów przydatnych, lecz nie obowiązkowych. Jeżeli lubicie dbać o swojego drona, to możecie pokusić się o jego zakup. Mowa o gumowych kapturkach na silniki drona (Banggood – 4Pcs Silicone Motor Cap Protection Cover Guard for FIMI X8 SE RC Drone Quadcopter).

Tak jest, czego to nie wymyślą 🙂 Zastanawiałem się przy kupnie produktu ile jest prawdy w opisie. W końcu zachwalają że :

  • Ochrania silnik przed kurzem – ok, po to jest stworzone
  • Absorbuje siłę uderzenia przy upadku drona (ma grubszy wierzch) – nie głupie, jednak nie chcę testować w praktyce
  • Są małe i wykwintne – bez komentarza 😐

Tak realnie, moim zdaniem, to jedyne do czego się nadaje to ochrona przed kurzem bądź jako dodatkowa osłona na czas transportu. Nie jestem elektronikiem, ale jakoś nie wyobrażam sobie ile kurzu musiało by się tam zebrać aby uszkodzić stojan czy elektronikę która jest w silniku… Aby zadziałała ta reklamowana absorpcja to dron musiał by upaść idealnie poziomo, co myślę że jest mało realne ale to tylko moje domysły.

Gumki do zabezpieczenia silników docierają do nas w przyciemnionej, i stosunkowo wytrzymałej, torebce z zamknięciem strunowym która w dotyku przypomina mi torebki antystatyczne. Miła odmiana po przysłaniu osłonki na gimbal w zwykłej torebce strunowej 🙂

Gumowe osłonki na silniki drona FIMI X8 SE

 

Informacji nt. producenta nie uświadczycie – produkt jak ja to mówię OEM. Jedna jakość wykonania jest dobra. Silikon jest przyjemny w dotyku i nie ma do czego się doczepić. Górna część jest faktycznie grubsza, co najlepiej widać pod słońce. Jednak jak wspominałem wcześniej, crash testów nie mam zamiaru robić. Niestety ciężko było mi to ująć na zdjęciu, ale po wywinięciu osłonki na odwrót, już widać lekkie zgrubienie w górnej części (ostatnie zdjęcie – po lewo normalnie a po prawo wywinięta na lewą stronę :))..

 

Na moim modelu FIMI X8 wyglądają całkiem całkiem 😉

 

Jedyna wada jaką tutaj widzę to cena. Cztery sztuki gumek za 16 – 17 zł (zależnie od kursu dolara, a ten skacze co chwila) to średni interes. W kraju bym jeszcze to zrozumiał, VAT itp., ale u naszych skośnookich braci ? Nie fajnie moim zdaniem. Tym bardziej że na Ali można dostać podobne, jak nie identyczne gumki, za mniej niż połowę tej ceny (niestety tylko białe i czarne kolory).

Oczywiście zamówiłem je i za jakiś czas powinna ukazać się ich recenzja. Niestety nie będzie to tak szybko. Nierejestry z Ali do mnie idą miesiąc czy dwa, a niejednokrotnie nie docierają wcale. Było źle, a od czasów epidemii jest tylko gorzej.

Jeżeli podoba Ci się dron FIMI X8, chcesz podyskutować na jego temat bądź szukasz pomocy, koniecznie odwiedź grupę Fimi X8 SE Polska

Jeżeli chcecie zaopatrzyć się w takie akcesoria, zapraszam do zakupów.

Aliexpress

Osłona silikonowa na silnik FIMI X8 SEOsłony na silnik FIMI X8 SE

Czarne i białe

 

Kolorowe osłony silikonowa na silnik FIMI X8 SEKolorowe osłonki na silniki FIMI X8 SE

8 kolorów do wyboru

Diodek
Diodek
czyli Michał. Fan dwóch kółek, chociaż częściej siedzi w czterech. Prywatnie dłubie przy komputerach i rozwiązuje problemy tych co klikają, ale nie tam gdzie trzeba. Fan światełek Convoy (co widać po starszych wpisach na blogu), lecz czas pozmieniał priorytety.
Powiązane wpisy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne wpisy

Komentowane wpisy