Strona główna Blog Strona 17

Rozkładanie i składanie latarki Convoy s2+ krok po kroku

8

Witajcie.

Pewnie wielu z Was majsterkuje. Gdy trzeba coś naprawić to rozkładamy, dłubiemy i ze składaniem to już różnie bywa 😉 Nie da się zrobić uniwersalnego poradnika jak to wszystko ogarnąć, lecz można robić to stopniowo. Dla przykładu weźmy latarki marki Convoy, a konkretnie model s2+, który jest chyba najpopularniejszy z całej rodziny.

Na filmie opisuję Wam krok po kroku co trzeba zrobić, więc nie ma obaw że coś pójdzie nie tak.  Jest to idealna podstawa do poznania latarki i przystąpienia do pierwszych prób modyfikacji we własnym zakresie ! Nawet jak nie planujecie bycia moderami, znajomość rozkręcenia jej pozwoli Wam na :

  • Konserwacje latarki
    • Wymiana uszczelek
    • Oczyszczenie jej w środku z kurzu i brudu
    • Dokładne przesmarowanie gwintów

Ponadto, bez użycia specjalnych narzędzi, możecie :

  • Wymienić włącznik (konkretnie płytka z włącznikiem)
  • Wymienić gumkę na włączniku
  • Wymienić szybkę
  • Wymienić reflektor na kolimator i odwrotnie, chociaż to już omawiałem

Wymiana reflektora na kolimator w latarce Convoy s2+

 

Jeżeli macie jakąkolwiek lutownicę, możecie pokusić się o wymianę pasty termoprzewodzącej pod diodą, co od serca polecam każdemu właścicielowi tej latarki. Poradnik na ten temat też jest u mnie na blogu.

Wymiana pasty termoprzewodzącej w latarce Convoy s2+

 

Gdybyście mieli jakiekolwiek pytania, czy trafili na jakiś problem z latarką Convoy s2+, piszcie komentarze.

Kompendium Convoy s2+ cz.5 – porównanie wersji 2.1 A vs 2.8 A w praktyce 🎥

0

Dziś opublikowałem ostatni (teoretycznie) film z działu kompendium s2+ – Kompendium Convoy s2+ cz.5 – Porównanie latarki w wersji 2.1A vs 2.8A w wersji XM-L2 U2-1A. Możecie na nim zobaczyć różnicę w świeceniu wersji 2.1 A vs 2.8 A. Bonusowo zaświeciłem inną dość potężną lampką, ale to tylko dla zobrazowania jak Convoyowi daleko do bestii opartych na XHP 🙂

Link do mojego kanału jest w menu u góry lub po rozwinięciu tego wpisu. Miłego oglądania !

Kompendium Convoy s2+ cz.4 – Modowanie latarki. Przykłady co można wymienić 🎥

0

Kompendium Convoy s2+ cz. 4 Modowanie latarki Convoy s2+. Przykłady co można wymienić. Film ten nawiązuje do modyfikacji latarki s2+, a konkretnie części jakie można do tego celu użyć. Mówię co można zamienić, pokazuję przykłady tych części, zwracam uwagę na możliwe problemu przy 3 ledach a na koniec kilka słów o modowanych Convoyach które możecie dostać np. na allegro czy OLX.

Link do mojego kanału jest w menu u góry lub po kliknięciu w ten wpis. Miłego oglądania !

Kompendium Convoy s2+ cz.3 – Zmiana trybów i grup w Convoy s2+. Sterownik zwykły i Biscotti 🎥

0

I ukazała się cz. 3 Kompendium Convoy s2+. Wideo pt. Kompendium Convoy s2+ cz.3 – Zmiana trybów i grup w Convoy s2+. Sterownik zwykły i Biscotti jest, jak sama nazwa wskazuje, o zmianie trybów i grup w latarce Convoy. O ile sterownik podstawowy jest prosty, tak z Biscotti macie wiele problemów. Teraz już chyba wszystko będzie jasne 🙂 Link do mojego kanału jest w menu u góry bądź po rozwinięciu tego wpisu. Miłego oglądania !

Kompendium Convoy s2+ cz.2 – Kolory oraz różnice w starej i nowej wersji latarki Convoy s2+ 🎥

0

Miło mi oznajmić że druga część Kompendium Convoy s2+ w formie video ujrzała światło dzienne. Film nosi tytuł Kompendium Convoy s2+ cz.2 – Kolory oraz różnice w starej i nowej wersji latarki Convoy s2+. Mówię w nim o dostępnych kolorach w starej i nowej edycji latarki oraz pokazuje główne różnice między starą a nową wersją. Latarki są rozkręcane „na żywo”, więc zmiany są pokazane najlepiej jak można. Link do kanału na YT znajdziecie w menu u góry bądź po rozwinięciu tego wpisu. Zapraszam do oglądania 🙂

Diodek zawitał na YouTube w 4K ! Kompendium Convoy s2+ cz.1 !

0

No i się udało. Co prawda render kuleje, ale idę do przodu 🙂 Kanał Diodka na YT ruszył, można by rzec, oficjalnie. Pewnie, moje konto na YT istnieje już jakiś czas i są tam jakieś filmy, ale teraz jakiś porządek trzeba wprowadzić. Głównie chodzi o playlisty. Jako że linki nie wyświetlają się w zajawce, zapraszam do wpisu.

Wesołych Świąt 2018 !

0

Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzę Wszystkim jak najwięcej zdrowia. Bez niego ani rusz. Na drugim miejscu pieniądze. I to jak najwięcej ! No bo za co kupicie kolejne światełka ? 🙂 Szczęścia, pomyślności i sukcesów w życiu osobistym też niech Wam nie brakuje. Ja od siebie każdemu prezentu dać nie mogę, ale pojawi się coś na jego wzór. Myślę że jeszcze przed końcem roku wskoczę na YT z kompendium s2+ i to w wersji 4K ! Tak, diodek ma rozmach 😉 Niestety nie wiadomo jak wyjdzie z renderem 🙁 Filmy mogą lekko trącić amatorką, ale nie od razu Rzym zbudowano. Spokojnie, myślę że i w tym się wyrobię. Najważniejsze to być dobrej myśli !

Trochę newsów ze świata latarki Convoy III (info)

0

Wczoraj ujrzały światło dzienne odświeżone modele latarek Convoy z serii M. Jest to ten sam dobry host, jednak z nowocześniejszymi podzespołami (w końcu moda na retro trwa ;)). Ponadto od jakiegoś czasu, z nowości dostępnych u Simona, można zakupić podłoże z diodą XHP 50.2 (tyczy się właścicieli Convoya z serii „L), sterownik z jednym trybem – 100% mocy, podłoże miedziane do latarek opartych na diodzie XM-L oraz szary s2+ z diodą UV 365nm.

Rofis MR30 – latarka z wbudowaną ładowarką i powerbank w jednym +🎥

16

Latarka ROFIS, a konkretnie model MR30. Jest to średnia półka, jeżeli mówimy o mocy, w przypadku latarek tego producenta. To że jest średnia też nie oznacza że jest źle, wręcz przeciwnie. Mamy latarkę EDC o dużej mocy świecenia i solidnym zapasie energii, co przekłada się na naprawdę sensowny czas pracy. W komplecie na start dostajemy trochę akcesoriów co niezmiernie cieszy. Gdyby dodali ładowarkę sieciową na USB to byśmy mieli idealną latarkę na prezent na święta. Niestety, nie można mieć wszystkiego.

Xiaomi HUAMI Amazfit 2 Stratos – Sportowy smartwatch

2

Dziś wpis na temat sportowego smartwatcha Xiaomi Huami AmazFit 2 Stratos. Jest to dobra propozycja inteligentnego zegarka dla aktywnych osób. Dla nas, w większości rowerzystów, sezon rowerowy już się skończył. Jednak nawet zimą, gdy temperatura spada grubo poniżej zera, jazda rowerem dla wielu to rzecz niemal obowiązkowa. A skoro już jeździmy, to mile widziany GPS by później śledzić nasze postępy. Wielu z nas używa telefonu do trackingu, ale w zimę jego obsługa nie należy do najprzyjemniejszych, w takim wypadku smartwatch może dużo pomóc. PS. Na trenażerze nie działa 😉