4.4 C
Łódź
środa, 21 lutego, 2024
Strona głównaTesty ITPrzykładowe mierniki USB i sztuczne obciążenia do testów

Przykładowe mierniki USB i sztuczne obciążenia do testów

-

Zamieszczam tutaj listę mierników USB, sztucznych obciążeń dzięki którym sami możecie dokonać pomiarów i zagłębiać się w świat elektroniki. Jest to odpowiedź na najczęściej dostające maile od Was. Aby nie robić Wam w wiadomościach kopiuj-wklej, będę Wam wklejać od teraz link do tego wpisu 😛 Proponuję dobrać pod siebie coś takiego aby względnie wykorzystać jego możliwości.

Ze swojej amatorskiej praktyki powiem Wam że mam kilka takich mierników pod USB i jak przyjdzie co do czego, zawsze jest ich mało 🙂 Gdyby były pytania, piszcie komentarze, jak będę w stanie pomóc to na bank to zrobię.

Po krótce co do czego:

  • Miernik USB – Używany głównie do pomiaru napięcia i natężenia. Przydatne podczas ładowania aby zobaczyć czy kabel, rzadko kiedy ładowarka, których używamy jest bez wad. Lepsze modele mają opcje logów przy sparowaniu z dedykowanymi aplikacjami w telefonie.
  • Sztuczne obciążenie – Wymusza określony pobór prądu przez zewnętrzne urządzenia. Często używa się aby zobaczyć czy niektóre sprzęty mają deklarowaną wydajność ew. służy do ich katowania by zobaczyć jak bardzo się nagrzewają przy ciągłym, nierzadko maksymalnym, obciążeniu.
  • Trigger – Podnosi napięcie na wyjściu np. z domyślnych 5V na ładowarkach do 15V. W parze ze sztucznym obciążeniem może służyć do testowania przewodów USB.

Mierniki USB / Mierniki USB ze sztucznym obciążeniem

KEWEISI

 

Charger doctor

 

FNB38

 

FNB48

 

MUSTOOL UD18 USB3.0/DC/USB-C 18w1

 

MUSTOOL UD18 USB3.0/DC/USB-C 18w1 + przewody DC 

 

ATORCH UB18L ze sztucznym obciążeniem 

 

RIDEN UM24/UM24C 

 

RIDEN UM34/UM34C USB 3.0

 

YZXstudio ZY1280 (ferrari w temacie mierników :))

Sztuczne obciążenia

Sztuczne obciążenie USB 1A/2A/3A

 

Sztuczne obciążenie USB 4*10W

 

Sztuczne obciążenie USB FX25 FX35 25W/35W 4A/5A

 

Sztuczne obciążenie ZHIYU 60W / 110W 9.99A 30V

 

Sztuczne obciążenie 8w1 150W/180W

 

Sztuczne obciążenie 150V 10A 150W

 

Sztuczne obciążenie 150W DL24

Inne sztuczne obciążenie 150W

 

Sztuczne obciążenie 180W DL24P

 

Akcesoria do mierników USB i sztucznych obciążeń

Trigger USB C (PD)

Diodek
Diodek
czyli Michał. Fan dwóch kółek, chociaż częściej siedzi w czterech. Prywatnie dłubie przy komputerach i rozwiązuje problemy tych co klikają, ale nie tam gdzie trzeba. Fan światełek Convoy (co widać po starszych wpisach na blogu), lecz czas pozmieniał priorytety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Kody rabatowe i zniżki na latarki i akcesoria z Chin

Czas oszczędzić nieco pieniędzy na zakupach. Zapraszam do mojego projektu, gdzie znajdziecie kody na zakupy do sklepów - Aliexpress, Banggood i innych.

Polecane powerbanki do 10000mAh które warto kupić 2023 (styczeń)

Na blogu robiłem kilka testów, wiele też sprzętów które przewinęły mi się przez ręce tych recenzji nie zobaczyły, ale co się dziwić. Nie każdy...

Azotek galu (GaN) – przełom technologiczny w ładowarkach USB

Kto z nas dziś nie używa ładowarek USB? Ciężko będzie znaleźć taką osobę. W naszych domach znajdzie się pewnie przynajmniej jedno takie urządzenie, służące...

Rękojmia zostanie wydłużona z 2 do 6 lat

W czwartek Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta RP poinformowało o podpisaniu przez Prezydenta Andrzej Dudę noweli ustawy o prawach konsumenta. Jedną ze zmian jest rozszerzenie...

Temat zbiorczy zniżek i rabatów dla czytelników

Witajcie. To temat zbiorczy w którym rozpiszę Wam zniżki które udało mi się dla Was zdobyć. Wpis będzie aktualizowany w miarę moich możliwości negocjacyjnych :)   Oficjalny...