14.2 C
Łódź
środa, 10 sierpnia, 2022
Strona głównaArchwiumDron FIMI X8 SE 2020 za 347$ z szansą na 299$

Dron FIMI X8 SE 2020 za 347$ z szansą na 299$

Wpisem otwierającym tematykę dronów na moim blogu pierwotnie miała recenzja mojego FIMI X8 SE bądź FLYMAX 2, ale jak sami widzicie, coś nie wyszło. Niestety kwarantanna zrobiła swoje i zaczynam od zwykłych newsów. Dobre i tyle 😉 Oczywiście z czasem obie recenzje się pojawią.

Nie dawno został zapowiedziany w sklepie Banggood dron FIMI X8 2020. Jak to ma miejsce w następcach, w rzucającej się w oczy formie, wychwalane są jego zalety. Realnie jednak ciężko powiedzieć cokolwiek o tym sprzęcie gdyż jest on w fazie preordera i operujemy na suchych danych. Aktualnie wysyłki nowego Fimi planowane są na drugą połowę maja 2020 r.. Tak swoją drogą Ci co zamówili starą wersję, dostaną model z 2020 jeżeli wierzyć temu co napisali. Znając Banggood to takie osoby dostaną tradycyjnego maila z opcją wyboru nowego sprzętu, poczekania na dostawy starego modelu (jeżeli da się) lub refund.

Przy okazji nowej wersji drona, pojawiła się nowa promocja w sklepie Banggood. Wylosuje on 1000 osób które po zakupie drona FIMI X8 SE 2020 w normalnej cenie (w zasadzie to nawet promocyjnej) zwróci im różnicę (linki na końcu).

Promocja na dron FIMI X8SE

 

Jeżeli ktoś i tak planuje kupić sobie FIMI X8 SE, to może upiec 2 pieczenie przy jednym ogniu. A nóż widelec się uda.

Co do nowości, poprawiono w nim m. in. :

 • Czas pracy na akumulatorze – 35 vs 33 minuty w starej
 • Dron może odlecieć dalej – 8 km vs 5 km
 • W kamerze zmodyfikowano :
  • Przysłonę – f2.0 zamiast f2.2
  • Sensor – 1/2.6″ CMOS vs 1/2.3″ CMOS
  • Jest większe pole widzenia (FOV) 80° vs 78.8°
  • Ogniskową 4.73 mm vs 3.54 mm
  • Zmieniono rozdzielczości nagrywania

 

O ile specyfikacje kamery najlepiej będzie ocenić po testach w terenie, tak czas pracy podejrzewam że został poprawiony programowo i wynik ten jest ładny wyłącznie na papierze. Nawet praktycznie ociera się on o granicę błędu pomiarowego patrząc na dotychczasowy rozstrzał danych. W praktyce mamy 20 – 25 minut lotu by mieć w zapasie wystarczająco energii aby wrócić sprzętem na miejsce startu. Ogólnie wiele osób zaleca aby powrót do wykonać gdy stan akumulatora pokazuje 20 – 25% naładowania. Może bym stwierdził inaczej gdyby zmienili baterie w tym modelu, ale parametry w obu przypadkach są takie same. Tak więc pewnie różnica w czasie pracy opiera się na zmianach w oprogramowaniu drona i testach labo które są często dalekie od praktyki. I nie mówię tylko o dronach, ale ogólnie. Jednak w tym przypadku mam nadzieję że się mylę, i testy praktyczne wyjdą na korzyść FIMI.

Jeżeli natomiast chodzi o odległość, to już realnie tylko zdobywcy prawka BVLOS będą mogli to sprawdzić. Gdyby się uprzeć, to nawet zasięg 5 km z VLOS-em nie idzie w parze… Ale kto by latał tak daleko 🙂 W praktyce pewnie trafią się śmiałkowie którzy mają sokoli wzrok i dokonają czynów aby puścić wodzę fantazji… i FIMI X8 SE 2020 przy okazji.

Co z tego wszystkiego będzie, wyjdzie w praniu. Ja za ten czas bliżej się poznaję z FIMI X8 SE Old Version i szykuje się do swojej recenzji tego sprzętu, a owy upgrade FIMI widzę jedynie jako ten sam dron z nowym oprogramowaniem i wymienioną kamerą. Tyle z przemyśleń początkującego w temacie.

I na koniec linki :

FIMI X8 SE 2020 kupicie na Banggood za 347.13$ z kodem BGFIMIX8SE20

Regulamin promocji i porównanie specyfikacji w wersji 2018 vs 2020

Strona producenta ze specyfikacją (j. ang.)

Diodek
Diodek
Fan dwóch kółek, chociaż częściej siedzi w czterech. Prywatnie dłubie przy komputerach i rozwiązuje problemy tych co klikają, ale nie tam gdzie trzeba :) Dawniej fan światełek Convoy (co widać po blogu), lecz czas pokazał że trzeba wybrać co ważniejsze w życiu.
Powiązane wpisy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne wpisy

Komentowane wpisy