Dron FIMI X8 SE 2020 za 347$ z szansą na 299$

dron fimi x8 se

Wpisem otwierającym tematykę dronów na moim blogu pierwotnie miała recenzja mojego FIMI X8 SE bądź FLYMAX 2, ale jak sami widzicie, coś nie wyszło. Niestety kwarantanna zrobiła swoje i zaczynam od zwykłych newsów. Dobre i tyle 😉 Oczywiście z czasem obie recenzje się pojawią.

Nie dawno został zapowiedziany w sklepie Banggood dron FIMI X8 2020. Jak to ma miejsce w następcach, w rzucającej się w oczy formie, wychwalane są jego zalety. Realnie jednak ciężko powiedzieć cokolwiek o tym sprzęcie gdyż jest on w fazie preordera i operujemy na suchych danych. Aktualnie wysyłki nowego Fimi planowane są na drugą połowę maja 2020 r.. Tak swoją drogą Ci co zamówili starą wersję, dostaną model z 2020 jeżeli wierzyć temu co napisali. Znając Banggood to takie osoby dostaną tradycyjnego maila z opcją wyboru nowego sprzętu, poczekania na dostawy starego modelu (jeżeli da się) lub refund.

Przy okazji nowej wersji drona, pojawiła się nowa promocja w sklepie Banggood. Wylosuje on 1000 osób które po zakupie drona FIMI X8 SE 2020 w normalnej cenie (w zasadzie to nawet promocyjnej) zwróci im różnicę (linki na końcu).

Promocja na dron FIMI X8SE

 

Jeżeli ktoś i tak planuje kupić sobie FIMI X8 SE, to może upiec 2 pieczenie przy jednym ogniu. A nóż widelec się uda.

Co do nowości, poprawiono w nim m. in. :

 • Czas pracy na akumulatorze – 35 vs 33 minuty w starej
 • Dron może odlecieć dalej – 8 km vs 5 km
 • W kamerze zmodyfikowano :
  • Przysłonę – f2.0 zamiast f2.2
  • Sensor – 1/2.6″ CMOS vs 1/2.3″ CMOS
  • Jest większe pole widzenia (FOV) 80° vs 78.8°
  • Ogniskową 4.73 mm vs 3.54 mm
  • Zmieniono rozdzielczości nagrywania

 

O ile specyfikacje kamery najlepiej będzie ocenić po testach w terenie, tak czas pracy podejrzewam że został poprawiony programowo i wynik ten jest ładny wyłącznie na papierze. Nawet praktycznie ociera się on o granicę błędu pomiarowego patrząc na dotychczasowy rozstrzał danych. W praktyce mamy 20 – 25 minut lotu by mieć w zapasie wystarczająco energii aby wrócić sprzętem na miejsce startu. Ogólnie wiele osób zaleca aby powrót do wykonać gdy stan akumulatora pokazuje 20 – 25% naładowania. Może bym stwierdził inaczej gdyby zmienili baterie w tym modelu, ale parametry w obu przypadkach są takie same. Tak więc pewnie różnica w czasie pracy opiera się na zmianach w oprogramowaniu drona i testach labo które są często dalekie od praktyki. I nie mówię tylko o dronach, ale ogólnie. Jednak w tym przypadku mam nadzieję że się mylę, i testy praktyczne wyjdą na korzyść FIMI.

Jeżeli natomiast chodzi o odległość, to już realnie tylko zdobywcy prawka BVLOS będą mogli to sprawdzić. Gdyby się uprzeć, to nawet zasięg 5 km z VLOS-em nie idzie w parze… Ale kto by latał tak daleko 🙂 W praktyce pewnie trafią się śmiałkowie którzy mają sokoli wzrok i dokonają czynów aby puścić wodzę fantazji… i FIMI X8 SE 2020 przy okazji.

Co z tego wszystkiego będzie, wyjdzie w praniu. Ja za ten czas bliżej się poznaję z FIMI X8 SE Old Version i szykuje się do swojej recenzji tego sprzętu, a owy upgrade FIMI widzę jedynie jako ten sam dron z nowym oprogramowaniem i wymienioną kamerą. Tyle z przemyśleń początkującego w temacie.

I na koniec linki :

FIMI X8 SE 2020 kupicie na Banggood za 347.13$ z kodem BGFIMIX8SE20

Regulamin promocji i porównanie specyfikacji w wersji 2018 vs 2020

Strona producenta ze specyfikacją (j. ang.)

Autor: Diodek

Fan latarek Convoy i jazdy na rowerze. W wolnych chwilach zagłębia się w latanie dronami. Wychodzi z założenia że "kto się nie rozwija, ten się zwija", czego najlepszym przykładem są nowe tematyki tego bloga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *