12.1 C
Łódź
niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaTesty ITJaki radiator do dysku NVMe / M.2? #4 – Thermalright HR-09 2280...

Jaki radiator do dysku NVMe / M.2? #4 – Thermalright HR-09 2280 PRO

Radiator dla dysków M.2 marki Thermalright podniósł poprzeczkę dla konkurencji naprawdę wysoko. Pasywny gigant wraz ze świetnymi termopadami w zestawie pokazał pazur. Jednak korony nie ma co mu przyznawać, jeszcze wiele modeli się przewinie przez moje ręce…

Radiator NVMe Thermalright HR-09 2280 PRO
O marce Thermalright
Test chłodzenia Thermalright HR-09 2280 PRO

 

Radiator NVMe Thermalright HR-09 2280 PRO

Thermalright HR-09 2280 PRO to chłodzenie z prawdziwego zdarzenia. Mały gigant (tak, oksymoron) pokazuje idealnie że nie trzeba mieć kolejnego wentylatora w obudowie aby ostudzić zapędy bardzo wydajnych nośników pamięci jakimi są szybkie dyski NVMe.

Ten pasywny radiator dla dysków M.2 jest bogato wyposażony w elegancko wyprofilowane żeberka aluminiowe przez które przechodzą 2 rurki cieplne (heat pipe). To wszystko przymocowane jest do porządnej aluminiowej stopki, dzięki czemu odprowadzanie ciepła jest na bardzo wysokim poziomie.

 

Producent deklaruje wysoką wydajność dzięki zastosowaniu wysokiej jakości termopadów Thermalright Odyssey o wydajności 12,8W/mK. Prywatnie bardzo mnie cieszy że wreszcie do chłodzenia dodawane jest coś konkretnego, a nie ogólne informacje o termopadzie i zero na temat jego wydajności. Z drugiej strony, to chłodzenie to już nieco droższa sprawa, chociaż patrząc na możliwości uważam że stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry!

Musze otwarcie przyznać że sprzęt prezentuje się naprawdę świetnie i jego sam wygląd cieszy oko, aż szkoda go montować do budy 😉

Model ten występuje w dwóch „odmianach” – większej (recenzowanej) i mniejszej – bez dopisku PRO (recenzja tej wersji na bank pojawi się na YT za jakiś czas). Oba modele są dostępne w oficjalnym sklepie na Aliexpress z darmową dostawą. Co ciekawe, model z testu występuje też w całkowicie czarnej wersji, jednak nie jest on dostępny w oficjalnym sklepie na Aliexpress.

Radiatory dla dysków NVMe marki Thermalright, docelowo, pojawią się u mnie jeszcze kilka razy. Na oku mam 5 modeli, więc będzie się działo.

 

O marce Thermalright

Producent chłodzenia w pełnej niemal gamie. Przedsiębiorstwo zostało założone w 2001 roku i produkuej akcesoria po dziś dzień. Ich oferta obejmuje chłodzenie dysków NVMe, jak to przedstawione tutaj, klasyczne chłodzenie dla procesorów oraz w formie AiO. Ponadto w jego asortymencie znajdziecie popularne termopady Odyssey czy pasty termoprzewodzące.

Ich najpopularniejsze produkty są do kupienia u nas, i to na „naszym” Allegro. Z cenami różnie bywa. Ci co chcą co nieco oszczędzić, i nie zależy im na czasie, mogą dokonać zakupu na platformie Aliexpress.

Na rodzimym rynku największym wzięciem marki Thermalright cieszą się termopady o dużej wydajności, charakteryzujące się dobrym stosunkiem ceny do jakości.

Allegro (12,8W/mk) Odyssey Aliexpress (14,8W/mk) Odyssey II
Odyssey 120x120x0.5mm bit.ly/odyssey120x120x05 ali.ski/VZ-ME
Odyssey 120x120x1.0mm ali.ski/VZ-ME
Odyssey 120x120x1.5mm ali.ski/VZ-ME
Odyssey 85x45x0.5mm ali.ski/VZ-ME
Odyssey 85x45x1.0mm ali.ski/VZ-ME
Odyssey 85x45x1.5mm ali.ski/VZ-ME
Odyssey 85x45x2mm ali.ski/VZ-ME
Odyssey 85x45x2.5mm bit.ly/odyssey85x45x25 ali.ski/VZ-ME

Test chłodzenia Thermalright HR-09 2280 PRO

 

Zdjęcia wykorzystane w artykule pochodzą z portalu aliexpress.com

Diodek
Diodek
czyli Michał. Fan dwóch kółek, chociaż częściej siedzi w czterech. Prywatnie dłubie przy komputerach i rozwiązuje problemy tych co klikają, ale nie tam gdzie trzeba. Fan światełek Convoy (co widać po starszych wpisach na blogu), lecz czas pozmieniał priorytety.
Powiązane wpisy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne wpisy

Komentowane wpisy