13 C
Łódź
niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaNewsMydło jako składnik pomagający zwiększyć żywotność akumulatorów Li-Ion

Mydło jako składnik pomagający zwiększyć żywotność akumulatorów Li-Ion

Naukowcy z Uniwersytetu Browna w Providence w USA odkryli, że jedne z najbardziej obiecujących elektrolitów do tworzenia trwalszych baterii litowych mają złożone nanostruktury działające jak struktury micelarne w wodzie z mydlinami.

W opublikowanym badaniu w Nature Materials zauważono, że podobny proces zachodzi w nowym typie elektrolitu o wysokim stężeniu lokalnym, który może być kluczem do długotrwałych baterii litowych.

Mydło jak składnik pomagający zwiększyć żywotność akumulatorów Li-Ion
Własność: Yue Qi
Ogólny obraz jest taki, że chcemy poprawić i zwiększyć gęstość energii dla akumulatorów, co oznacza, ile energii przechowują na cykl i ile cykli wytrzymuje bateria. Aby to zrobić, należy wymienić materiały wewnątrz tradycyjnych baterii, aby zapewnić długotrwałą żywotność, która przechowuje więcej energii – pomyśl o bateriach, które mogą zasilać telefon przez tydzień lub dłużej, lub pojazdach elektrycznych, które przejeżdżają 500 mil (~ 804km)
Koncepcja miceli może być nowa dla elektrolitu, ale w rzeczywistości jest bardzo powszechna w naszym codziennym życiu. Teraz mamy teorię i wytyczne, aby uzyskać pożądane interakcje z solą, rozpuszczalnikiem i rozcieńczalnikiem w elektrolicie oraz jakie muszą być stężenie i jak je mieszać.

– powiedział Yue Qi, profesor w Brown’s School of Engineering

Naukowcy aktywnie pracują nad przejściem na akumulatory wykonane z litu metalicznego, gdyż te cechują się o wiele większą zdolność magazynowania energii niż dzisiejsze akumulatory litowo-jonowe. Przeszkodą są tradycyjne elektrolity, które są integralne, ponieważ umożliwiają przepływ ładunku elektrycznego między dwoma zaciskami akumulatora, wywołując reakcję elektrochemiczną potrzebną do przekształcenia zmagazynowanej energii chemicznej w energię elektryczną. Tradycyjne elektrolity do akumulatorów litowo-jonowych, które są zasadniczo wykonane z soli o niskim stężeniu rozpuszczonej w ciekłym rozpuszczalniku, nie robią tego skutecznie w akumulatorach na bazie metalu.

źródło: brown.edu / grafika: pexels.com@TabithaMort

Diodek
Diodek
czyli Michał. Fan dwóch kółek, chociaż częściej siedzi w czterech. Prywatnie dłubie przy komputerach i rozwiązuje problemy tych co klikają, ale nie tam gdzie trzeba. Fan światełek Convoy (co widać po starszych wpisach na blogu), lecz czas pozmieniał priorytety.
Powiązane wpisy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne wpisy

Komentowane wpisy