23.9 C
Łódź
czwartek, 30 maja, 2024
Strona głównaArchwiumNowość marki LiitoKala - ładowarka Lii S1 (Info)

Nowość marki LiitoKala – ładowarka Lii S1 (Info)

Początek 2018 roku marka LiitoKala zaczęła od pokazania nowej ładowarki – Lii S1. Jest to jednokanałowa ładowarka mająca docelowo zastąpić znaną już dobrze Lii 100. Niestety owe ulepszenie ich topowego modelu chyba nie poszło do końca po myśli kupujących. W tym wypadku powiedzenie że lepsze jest wrogiem dobrego jest chyba idealnie na miejscu. Ja rozumiem że coś, za coś, ale droga obrana przez następców Lii 100, nie jest najlepsza.


Aktualizacja wpisu
22.08.2019:
Poprawki kosmetyczne

24.04.2018:
Dla zainteresowanych jest już jej test (po angielsku

Zakupy
Aktualne promocje na ten sprzęt polecam śledzić na stronie Kody z Chin

Największą nowością która rzuca się w oczy jest wyświetlacz pokazujący napięcie. Na pewno ucieszy to wiele osób. Ma on na celu śledzenie na bieżąco procesu ładowania.

 

Kolejną nowością jest automatyczne wykrycie polaryzacji ogniwa, czyli nie ma obaw o to czy włożymy źle ogniwo. Bardzo dobra rzecz. W szczególności docenią to osoby „nie techniczne” ! W tym wypadku taka ładowarka to wspaniały prezent dla osób starszych, którzy nie przyswajają już tak szybko nowinek technicznych, a mają do czynienia z różnymi akumulatorami w formie paluszków.

Aby nie było tak różowo, marka LiitoKalla najwyraźniej dalej uważa że port USB, konkretnie wyjście USB, dzięki któremu ładowarka mogła służyć za power bank, jest zbędne. Pokazano już ten ruch w modelu Lii 100B, i jak widać jest to kontynuowane. Moim zdaniem bardzo kiepski ruch.

Bez zmian zostaje :

  • Podłączenie ładowarki – należy użyć przewodu z wtyczką micro USB
  • Prąd ładowania – 0,5 A lub 1 A
  • Ogromna ilość automatycznie rozpoznawanych ogniw – 26650,21700,18650, 18490, 17700, 17500, 16340 (RCR123), 14500, 10440, AA, AAA, A, SC, C

 

Na chwilę obecną cena ładowarki oscyluje w okolicy 35 zł. Jeżeli nie macie parcia na nowinki techniczne, bądź nie potrzebujecie tej ładowarki „na już”, warto poczekać z miesiąc czy dwa, cena pewnie spadnie trochę.

Niestety osobiście nie wróżę jej sukcesu na miarę Lii 100. Brak portu USB na bank zniechęci bardzo dużo osób. Z dwojga złego, USB czy wyświetlacz, to pierwsze jest o wiele bardziej pomocne. Chyba że producent zmieni zdanie i wyjdzie np. S1+ z wyjściem USB ? Była by to chyba pełnia szczęścia w jednokanałowej ładowarce 🙂

 

Diodek
Diodek
czyli Michał. Fan dwóch kółek, chociaż częściej siedzi w czterech. Prywatnie dłubie przy komputerach i rozwiązuje problemy tych co klikają, ale nie tam gdzie trzeba. Fan światełek Convoy (co widać po starszych wpisach na blogu), lecz czas pozmieniał priorytety.
Powiązane wpisy

2 KOMENTARZE

  1. Apropos tej ładowarki nie jest ona tak samo idealna jak LII 100 główną wadą jej jest w funkcje power banku non stop świeci gdy ładuje więc nie jest to takie idealne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne wpisy

Komentowane wpisy