14.2 C
Łódź
środa, 10 sierpnia, 2022
Strona głównaRowerRockbross BT1008B vs Zamiennik - czy warto przepłacać?

Rockbross BT1008B vs Zamiennik – czy warto przepłacać?

Powitać.
Będzie krótko i na temat. Moje aktualne uchwyty/gripy SRAM-a uległy uszkodzeniu więc przyszedł czas na zmianę. Chciałem coś na szybko i z rogami bo dłuższe trasy dawały mi się we znaki a w takich tripach kierownicę miałem wymacaną gdzie tylko się da 🙂
Padło na Rockbros-a (z racji że mam wiele ich produktów i są dobrej jakości, nie martwiłem się o nic) i kupiłem BT1008B. Cóż, średnio to wyszło.
Pakowanie leży, luzem w kartonie bez jakiejkolwiek folii.
Jakieś rysy czy inne takie to standard. Zapach lekko odpycha ale kwestia przewietrzenia pewnie i po sprawie.
Tak więc kupując je za 40 zł na allegro, dobijając do smarta, przepłacacie grubo ponad 50%. Dla próby zamówiłem tańsze uchwyty, wyglądające identycznie jak Rockbros, ale kompletne chińczyki pod którymi nikt się nie podpisał. Koszt? Niecałe 20 zł. Efekt?
BT1008B są minimalnie cięższe, można by rzec że granica błędu biorąc pod uwagę masówkę i że to produkt premium 😉
Organoleptycznie nie widzę między nimi żadnej różnicy. Jedyne co je w zasadzie rozróżnia to naklejka na opakowaniu.
Wniosek?
Rockbros się tutaj nie postarał. Pociechą jest że chyba każdy producent ma w portfolio lepsze i gorsze produkty, jednak płacić 100% więcej za ten sam produkt to przesada. Żeby to jeszcze chociaż miało znaczek Rockbros-a, to jeszcze można gdybać ale tutaj ewidentnie widać że jest to brane od firmy X i jedyne co to naklejka dodana.
Jak też nie chcecie przepłacać to kupcie sobie zamienniki RockBros-a i nie przepłacajcie w tym wypadku (wysyłka za free).
Diodek
Diodek
Fan dwóch kółek, chociaż częściej siedzi w czterech. Prywatnie dłubie przy komputerach i rozwiązuje problemy tych co klikają, ale nie tam gdzie trzeba :) Dawniej fan światełek Convoy (co widać po blogu), lecz czas pokazał że trzeba wybrać co ważniejsze w życiu.
Powiązane wpisy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne wpisy

Komentowane wpisy